Kujawsko-Pomorskie Przedszkole Bursztynek w Bydgoszczy

Koncepcja pracy przedszkola „Bursztynek”

I. PODSTAWA PRAWNA

Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na celach i zadaniach zawartych w aktach prawnych: ustawie o systemie oświaty oraz aktach wykonawczych do ustawy, w tym w szczególności :w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i Statucie Przedszkola.

Podstawa prawna:

• Rozporządzenia MEN z dnia 27.08.2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego
  • Rozporządzenie MEN z dnia 17.06.2016r. ( poz. 895) w sprawie podstawy programowej

Koncepcja pracy Przedszkola:

• realizacja działań w zakresie zrównoważonego rozwoju dziecka
  • stwarzanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych prowadzących do zaspakajania naturalnej ciekawości, inspirowanie aktywności i samodzielności, kształtowanie konkretnych umiejętności dzieci
  • dbanie o prawidłowy rozwój emocjonlany: stwarzanie warunków dających dzieciom szansę by stawały sie otwarte na ludzi, samodzielne, gotowe do podejmowania ryzyka, radzące sobie w różnych, często trudnych sytuacjach, ufne w swoje możliwości, odpowiedzialne
  • uczenie tolerancji i przestrzeganie praw dziecka, a także określanie obowiązków
  • poszerzanie nowatorstwa pedagogicznego
  • ustawiczne doskonalenie się, aby zapewnić dzieciom edukację na najwyższym poziomie

II. O NASZEJ PLACÓWCE

Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta. Mieści się w wolno stojącym, dużym budynku. Jego atutem jest okazały teren, wyposażony w sprzęty do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek i przylegający do niego ogród znajduje się na terenie ogrodzonym. Praca placówki uwzględnia możliwości i potrzeby najbliższej społeczności. Jest nowatorska, efektywna i przyjazna dziecku.

III. BAZA PRZEDSZKOLA

Przedszkole mieści się w nowoczesnym budynku przy ulicy Wł. Bełzy 2, w Bydgoszczy. Placówka posiada kilka sal dydaktycznych wyposażane w meble i pomoce dydaktyczne, hol, szatnię, ogród przedszkolny, zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne. Sale wyposażone są w kąciki tematyczne i stałe np. kącik książki.